מה החומוס הכי טוב בישראל, MAKO בדק ומצא...

 טחינת אלארז ממשיכה להוביל במקומות הראשון והשני שזכו במבחן החומוס של מאקו :

לכתבה המלאה לחץ על הקישור

ירון רוולסצ'י | אוכל טוב | פורסם 11/05/16 09:54 פורסם במאקו
מה החומוס הכי טוב בישראל?
במדינה בה כל אחד בטוח שהחומוסיה הסודית שלו היא הדבר האמיתי, קשה להכתיר את החומוס הטוב ביותר בישראל. אבל בהחלט אפשר לנסות. רגע לפני יום העצמאות, מיטב המוחות התכנסו למבחן טעימה עיוור שבסופו נמצא המנצח. במילה אחת: מהפך
תחיל מהסוף: כנראה שתחשבו שטעינו. אמנם השקענו, אמנם הרמנו הפקה והזענו והוצאנו מוניות לכל רחבי הארץ כדי לארגן טעימה עיוורת כהלכתה - אבל כשזה מגיע לחומוס, קשה לשכנע את המשוכנעים. הרי אין מאכל שמעורר כל כך הרבה אמוציות אצל הישראלי הממוצע כמו משחת הגרגירים האהובה, וכל אחד בטוח שהחומוסייה הקבועה שלו היא באמת המקום היחיד שבו צריך לאכול.


ובכל זאת, החלטנו לדרג. לכבוד יום העצמאות ה-68, ורגע לפני שברחבי העולם יחגגו את יום החומוס הבינלאומי, כינסנו חמישה מומחים כדי לנסות ולהכריע מיהו החומוס הכי טוב בישראל. עומר מילר, רונית ורד, עומר עילואן, בינו גבסו ויובל ג'וב הרגיל הגיעו ביום ראשון בצהריים למסעדת חדר האוכל בתל אביב, חדורי מטרה ועם מבט רציני מאוד בעיניים, כדי לטעום 11 מנות חומוס שנאספו באותו הבוקר מחומוסיות מובילות בישראל. חלק מהמקומות שנבחרו בתחילה היו סגורים ביום הבדיקה - חומוס עימאד בנצרת, חומוס הג'ינג'י בכניסה לקיבוץ עינת וחומוס חליל ברמלה - ובנוסף, המנה של חומוס סעיד המיתולוגי בעכו לא שרדה את הנסיעה והחמיצה ועל כן בחרנו שלא לדרג אותה.

בכל אחת מהחומוסיות הזמנו את אותה מנה: חצי קילו חומוס נקי ללא שום סוג של תוספת, וחמש פיתות. מיד אחרי הרכישה היא הוכנסה לקירור והובלה אל השופטים במונית ממוזגת, למרות שכולם הסכימו כי חומוס יש לאכול מהר מהר, כשהוא עוד חם. כשהמנות נחתו על השולחן, הקריטריונים לבחינה היו פשוטים: טעם, מרקם ואיכות הפיתות. בסופה של כל טעימה עיוורת, כל אחד מהשופטים העניק למנה ציון מ-1 עד 10, ולבסוף שקללנו את הנקודות. התוצאות, כך גילינו, מוכיחות שגם המוסדות המיתולוגיים ביותר צריכים לפעמים לפנות את הבמה לכוכבים חדשים.

מקום 2: בהדונס, רמת גן
דבר השופטים: "נעים, הרמוני ועדין, עם יחסי חומוס-טחינה מאוד נכונים. מדובר בחומוס טוב מאוד, וכמות יפה של שמן זית הייתה רק משדרגת אותו. המרקם חלק ונעים, ולמרות הטעם הנהדר, מדהים לראות עד כמה חסרות כאן תוספות שיוסיפו עומק לצלחת הזאת. גם הפיתות שמגיעות איתו פשוטות אבל טריות וטובות".

חומוס בהדונס. ביאליק 138, רמת גן


מקום 1: הנסיך, רחובות
דבר השופטים: "וואו איזה חומוס טעים! הוא מיוחד ומעניין מאוד בפה. יש לו טעם קלוי, אגוזי ואדמתי מאוד. הוא בעל מרקם נהדר, ורואים שגם אחרי כמה שעות הוא שומר על זוהר ויופי, כנראה בגלל שמן הזית. יש מצב שהחבר'ה האלה קולים את הגרגירים לפני - המרקם חלק, אוורירי ומעולה. זה ללא ספק החומוס הכי מעניין שאכלנו היום ונשמח לטעום אותו שוב".

מסעדת הנסיך. הרצל 219, רחובות